Sortiment

Oční optika Lens Hlučín - Petra Kočí. Brýlové obruby, sluneční brýle, brýlová skla, opravy brýlí.

Brýlové obruby

Nabízíme široké spektrum stále oblíbených klasických modelů i velkou paletu současných módních novinek. Můžete si vybrat obruby renomovaných výrobců a značek v různém barevném provedení a materiálu.  Jsme připraveni uspokojit každého zákazníka…

Můžete si vybírat z kolekce značek:
Ray-Ban, Adidas, Tom Tailor, s.Oliver, Quiksilver, Timberland, Horsefeathers, Cubista, Converse, Mango, Diesel, Pull&Bear, Timezone, Eschenbach, Titanflex, Brendel, Humphrey´s, Luca Martelli,  Jean Reno, Ziggy, Yabi Artdesign a mnoha dalších

Typy brýlových obrub

 1. celoočnicové – jejich výhodou je pevnost, zabroušená čočka je chráněna po celém obvodu, lépe se skryjí silné okraje čočky.
 2. vázané – v tomto typu obrub jsou čočky uchyceny silonovým vlascem, nejsou chráněny po celém obvodu (nejčastěji chybí spodní část obruby). Výhodou je možnost zvětšení či zmenšení tvaru čočky.
 3. vrtané – nejméně nápadný typ brýlových obrub, obruba se skládá ze stranic a nosníku, tyto části jsou upevněny k plastovým čočkám, také zde je možno upravit tvar čoček.

Materiál brýlových obrub

 1. plastové – jsou vyráběny ze směsi plastů, jsou vhodné pro zákazníky s alergií na kov.
 2. kovové – vyrábějí se ze směsi kovů, často s příměsí niklu, který může způsobovat alergické reakce. Právě pro tyto zákazníky jsou v nabídce i obruby bez příměsi niklu nebo titanové, u nichž je výhodou rovněž nízká hmotnost. Nabízíme také obruby TITANflex, jež se vyznačují velkou tvrdostí, lehkostí a flexibilitou. Zvláštností materiálu je takzvaná “ tvarová paměť „.

Sluneční brýle

Sluneční brýle jsou výrazným módním doplňkem, který vlastní dnes téměř každý. Chrání oči před oslněním a před velmi škodlivým UV zářením. Lidské oči se dokáží přizpůsobit rozdílné intenzitě světla. Je-li však prostředí příliš světlé, dojde k oslnění a oko přestává rozeznávat okolí. Oslnění oka lze snížit pomocí slunečních brýlových čoček s dostatečnou světelnou ochranou. Sluneční brýlové čočky musí chránit zrak nejen před oslněním, ale i před velmi škodlivým krátkovlnným ultrafialovým zářením (UV zářením).

Značení slunečních brýlí

Označení slunečních brýlí etiketou UV 400 znamená, že sluneční brýlové čočky pohlcují UV záření. Sluneční brýle označené CE odpovídají normám Evropské unie.

Sportovní brýle

Běžné cyklistické brýle

Při výběru cyklistických brýlí je důležité mít na paměti, abyste je uměli správně používat. Především volba správného odstínu skla je důležitá, protože jízda s příliš tmavými skly v podvečer se může stát nebezpečnou, stejně tak jako volba čirých nebo žlutých skel do prudkého slunce. Za tímto účelem dělají někteří výrobci speciální obruby, ve kterých lze skla vyměňovat dle potřeby.
Co se týče „skel“, jsou z důvodu bezpečnosti u sportovních brýlí výhradně použity plasty. Levnější brýle jsou zpravidla vybaveny základními plastovými zorníky, dražší modely pak využívají pevnější a odolnější polykarbonát. Vše je samozřejmě opatřeno UV filtrem.

Dioptrické korekce

Velkou skupinu cyklistů tvoří lidé, kteří jsou odkázáni na dioptrickou korekci svého zraku a i v běžném životě používají brýle. Pro takové případy se vyrábějí speciální dioptrické sportovní brýle. Zákazník má zabroušeny dioptrická skla v menší nasazovací obrubě, která je blíže k obličeji a před ní je umístěn ochranný zpravidla výklopný klip.

Brýlová skla

V naší nabídce najdete brýlové čočky od firem Omega optix, Essilor, Sola, Zeiss, Hoya a další.  Rádi Vám poradíme s výběrem vhodných brýlových čoček.

Rozdělení brýlových čoček

 1. Jednoohniskové – tyto čočky se používají pro korekci vidění na jednu vzdálenost – do blízka nebo na dálku. Jsou vhodné pro všechny činnosti a dodávají se ve všech materiálech.
 2. Bifokální – jedny brýle, které Vám zlepší vidění na dvě vzdálenosti a to do dálky a na blízko. Na čočce je viditelná dělící část segmentu na blízko. Čočky se nabízejí minerální nebo plastové, jsou vhodné pro barvení a další povrchové úpravy.
 3. Multifokální (progresivní) – jediná čočka pro ostré vidění na všechny vzdálenosti. Koriguje vidění do dálky, na střední vzdálenost a na blízko. Čočky jsou velmi estetické, bez viditelné dělící čáry. Nedochází ke skokům obrazu. Snadná adaptace i pro nové presbyopy (presbyopie je přirozená zraková vada postihující lidi přibližně kolem 40 let a více, kdy oko ztrácí svou elasticitu a nestačí se přizpůsobovat pohledovým vzdálenostem).
 4. Pro práci s počítačem – dlouhodobé namáhání zraku prací u monitoru počítače způsobuje rozostřené vidění, zvýšenou citlivost na světlo a další potíže. Po 40. roce věku tyto problémy ještě více narůstají v důsledku snížení zrakové ostrosti a rozsahu akomodace.
  Brýle, které korigují pouze vidění na blízko, nejsou pro práci na počítači vhodné, protože monitor je již mimo pole korekce. Pro práci na počítači byly vyvinuty speciální brýlové čočky(degresivní), které zajišťují optimální zrakové pohodlí a zajišťují zvýšenou kvalitu vidění na blízko a na střední vzdálenost. Jsou ideální volbou pracovních brýlí.
 5. Asférické – asférické čočky jsou tenčí, plošší a lehčí než běžné sférické čočky, mají kvalitnější zobrazovací vlastnosti. S těmito čočkami je téměř odstraněno neestetické zvětšení či zmenšení očí u pozorovaného obrazu.
 6. Vysokoindexové – jsou to čočky s vyšším indexem lomu, které jsou nesrovnatelně tenčí a plošší než běžné čočky. Jsou vhodné pro vyšší dioptrické korekce, u mínusových skel docílíme menší okrajové tloušťky a u plusových ztenčení ve středu čočky. Jsou velmi estetické a mají vysokou optickou kvalitu.
 7. Polarizační čočky Nupolar – obsahují polarizační filtr, který zabraňuje oslnění a zlepšuje vnímání hloubky i ostrosti barev. Jsou skvělou volbou zvláště pro řidiče, lyžaře, vyznavače vodních sportů. Polarizační filtr blokuje oslnivé odlesky od protijedoucích vozidel, mokré vozovky či vodní hladiny. Lze objednat ve dvou barvách – hnědé a šedé.
 8. Čočky Drivewear – samozabarvovací polarizační čočka ideální pro řidiče, čočka reaguje na měnící se světelné podmínky nejen venku, ale i za čelním sklem automobilu. Drivewear zajišťuje uživateli kvalitní vidění za každého počasí.
 9. Samozabarvovací čočky Transitions Gen8 – samozabarvovací neboli fototropní čočky se zabarvují podle intenzity UV záření a obsahují účinný UV filtr. Poskytují naprostý komfort při pobytu v místnosti, kde jsou téměř čiré i venku, kde dosahují zabarvení jako sluneční brýle kategorie 3, což znamená intenzitu zabarvení 85%. Jsou ideálním řešením pro každodenní ochranu zraku.

Materiály

 1. Sklo (minerál) – skleněné brýlové čočky mají dobré optické vlastnosti a vysokou odolnost proti oděru. Jejich nevýhodou je poměrně velká hmotnost.
 2. Plast – plastové (organické) brýlové čočky jsou více než o polovinu lehčí než skleněné brýlové čočky. Jsou ideální pro uživatele s vyšší dioptrickou hodnotou, jsou vhodné pro děti a sportovce. Jsou náchylnější k poškrábání, pro prodloužení životnosti čočky se doporučuje tvrzení a antireflexní vrstva.
 3. Polykarbonát – polykarbonátové čočky jsou velmi pevné, lehké a pružné, vysoce odolné proti nárazu. Tyto vlastnosti z něj dělají ideální čočku pro děti, jsou vhodné také pro sport a do pracovních brýlí. Doporučuje se tvrzení nebo antireflexní úprava.
 4. Trivex (Trilogy) – Trilogy je nová generace brýlových čoček vyrobených z materiálu Trivex, tento materiál byl speciálně vyvinut pro moderní vrtané brýle. Je vysoce odolný proti nárazu a vydrží i značný mechanický tlak. A to vše při zachování vynikajících optických vlastností, včetně integrované ochrany proti UV záření. Jsou tak pevné, lehké a tenké, že jsou vhodné nejen do vrtaných, ale i do sportovních a dětských brýlí!

Povrchové úpravy

 1. Tvrzení – u plastových čoček zvyšuje odolnost proti poškrábání a tím samozřejmě životnost čočky.
 2. Antireflexní úprava:
  – Odstraňuje rušivé odrazy a odlesky na přední i zadní ploše čočky.
  – Snižuje únavu a bolesti očí a hlavy.
  – Zvyšuje estetický vzhled brýlí.
  – Poskytuje komfortní pohled.
  – Zvyšuje propustnost viditelného světla na 99,5 % – běžná čočka má pouze 91 %.
  – Řízení auta za šera je bezpečnější a méně únavné.
 3. Hydrofobní úprava – hydrofóbní úprava odpuzuje vodu, zamezuje ulpívání nečistot a prachu na čočce a usnadňuje čištění čočky. Zvolte si tuto variantu a nedělejte si zbytečné starosti s péčí o čočky.
 4. Barvení – plastové čočky lze barvit do různých barevných odstínů. Ať celoplošně nebo gradál, dle našeho vzorníku barev si vyberete tu nejvhodnější kombinaci k brýlové obrubě či Vašim aktivitám.
 5. Zrcadlová úprava – zrcadlová úprava se nanáší na přední stranu plastových čirých i barvených čoček. Zrcadlová úprava v sobě neobsahuje UV filtr, který lze nanést zvlášť. Na zadní plochu čočky je možné nanést antireflex.

Doplňkový sortiment

 • Pouzdra
 • Čistící tkaniny z mikrovlákna
 • Lupy
 • Okluzory
 • Čistící roztoky ve spreji
 • Dárkové sady (čistící sprej, útěrka z mikrovlákna, šroubovák)
 • Řetízky na brýle
 • Šňůrky
 • Sluneční polarizační klipy
 • Roztoky na kontaktní čočky